Velkou výhodou, kterou vám studium na Caritas přinese, je možnost vyjet až na tříměsíční zahraniční praxi. Pokud studujete program Sociální a humanitární práce, pak budete mít zahraniční stáž ve třetím ročníku povinnou.

 

Jaké benefity vám přinese praxe v zahraničí?

Zahraniční stáž vás obohatí na profesní rovině.

Získáte cenné zkušenosti z praxe a budete mít možnost poznat, jak přistupují k sociální práci v zahraničí. Zjistíte např. co obnáší práce ve vyloučené lokalitě na Slovensku, rozvojové projekty v Tanzanii nebo jaké podmínky čekají na sociální pracovníky v Gruzii.

sohup2

sohup

Pobyt v jiné zemi vám ale přinese i benefity v osobní rovině.

Zlepšíte si cizí jazyk nebo se naučíte nový, poznáte novou zemi a její kulturu. Budete mít jedinečnou možnost poznat své hranice a zapracovat na svém vnitřním rozvoji – na své trpělivosti, samostatnosti nebo na jiných dovednostech, které se vám budou hodit nejen během studia, ale především po něm.

 

Kam můžete vyjet na zahraniční praxi?

Spolupracujeme s organizacemi, které se nacházejí v různých zemích po celém světě. Výběr konkrétní organizace a země bude záležet na vašich preferencích. Spektrum možností je opravdu široké, vyrazit můžete do sousedních států jako je Slovensko nebo Německo, ale i do vzdálenějších zemí jako je Indie, Keňa, USA nebo třeba Arménie.

 

zahranici1

zahranici2

zahranici3

 

Zajímavost: Poslechněte si podcast s Eliškou Holubovou a nechte se vtáhnout do toho, jaká byla její praxe v Rumunsku, nebo si poslechněte vyprávění Martina Vajďáka o jeho praxi v USA.

Do zahraničí můžete vyjet sami, nebo ve dvojici.

To bude ale záležet i na organizaci, kterou si vyberete, a na její kapacitě. Stejně jako u praxe v ČR vás bude celým procesem provázet tutor, mentor a supervizor. Před zahraniční praxí vás ale čeká i speciální příprava a v případě potíží se můžete obrátit na krizový tým školy. Vaše bezpečnost během praxe je pro nás prioritou.

Kam se naši studenti a absolventi v posledních letech vypravili?

Socha příběhů

 

Jak je to s financováním zahraniční praxe?

Absolvovat praxi v zahraničí je finančně náročnější než v ČR. Finanční náklady se také budou lišit, pokud pojedete na praxi např. do Itálie (využít můžete podporu z programu Erasmus+) nebo do Indonésie. Škola vám pomůže náklady na cestu a pobyt v zahraničí z části pokrýt. Vy si také můžete požádat o další podporu, např. o stipendium a/nebo si vyzkoušet různé formy fundraisingu. Pokud chcete na praxi do zahraničí vyjet, finanční náklady by neměly být na překážku.

Stipendium

Podpořte aktuální projekty našich studentů

Rychlý kontakt

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

nám. Republiky 3
Olomouc 779 00

sekretariát: 585 209 020

skola@caritas-vos.cz

ID datové schránky: fb9ct6n

IČO: 64627233