CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Učíme mít srdce otevřená! Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projev občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc můžete studovat 2 vzdělávací programy:

Sociální práce a Sociální a humanitární práce.

Zároveň jsme jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého (CMTF UP). Díky tomu můžete 3 roky studia završit získáním 2 titulů – spolu s titulem diplomovaný specialista můžete získat i titul bakaláře.

 

Chcete se dozvědět o studiu na naší škole víc?

Podívejte se na záznam online Dne otevřených dveří, včetně virtuální prohlídky, který jsme pro vás připravili společně s našimi studenty i absolventy.

Na našem Youtube kanálu také najdete playlist Poznej Caritas se záznamy webinářů z online veletrhu vysokých a vyšších odborných škol – Congroo Fair či online veletrhu Gaudeamus a další reportáže o naší škole.

Aktuality

Přijímací pohovory pro školní rok 2022/2023

1.6.-3.6.2022 | Harmonogram

Přijímací pohovory se uskuteční:

  • 1. června 2022 - program Sociální práce (denní forma studia)
  • 2. června 2022 - program Sociální a humanitární práce
  • 3. června 2022 - program Sociální práce (kombinovaná/dálková forma studia)

Pozvánky k pohovoru vám pošleme nejpozději 17. 5. 2022 poštou a zároveň na váš e-mail uvedený v přihlášce. V e-mailu najdete odkaz pro rezervaci přesného času pohovoru.

Pokud se hlásíte na 2 programy, pozveme vás na 1 termín přijímacího pohovoru - ten najdete v pozvánce. V pozvánce najdete také informaci, jak postupovat, pokud se vám termín pohovoru bude krýt s datem maturity.

Pokud vám informační e-mail nepřijde, zkontrolujte si také složku Spam/Hromadné.

Čtěte víceVšechny aktuality

Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi

6.10.2022 | Akce

Konference Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi, kterou pořádáme ve spolupráci s VOŠ Jabok ve čtvrtek 6. října 2022, nabídne pohled na sociální zemědělství a zahradní terapii skrze perspektivu terapeutickou a integrační, teologickou nebo sociologickou. Bude příležitostí k představení příkladů dobré praxe a k diskusím o výzvách, limitech či potenciálu sociálního zemědělství a zahradní terapie (nejen) v sociální práci.

Pokud vás toto téma zajímá, přihlaste se k účasti do 18. září prostřednictvím online formuláře.

Čtěte víceVšechny aktuality

Sborník z konference QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci

23.5.2022 | Aktualita

U příležitosti oslav 25. výročí působení Caritas VOŠ sociální se v září 2021 uskutečnila odborná konference QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci. Všechny příspěvky, které zazněly na konferenci, najdete spolu s dalšími odbornými texty našich pedagogů ve stejnojmenném sborníku.

Sborník QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci si můžete stáhnout ve formátu pdf.

Čtěte víceVšechny aktuality

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena