Kolej

Kolej Caritas najdete na nádvoří školy, tedy přímo v historickém centru Olomouce. Je postavená na hradbách města, a tak budete mít z terasy výhled přímo do Bezručových sadů.

Těšit se můžete na rodinnou atmosféru, protože kapacita je jen 86 ubytovaných ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Kolej je určena pouze studentům naší školy.

Společenské prostory koleje vám nabídnou příjemné místo na učení i k posezení se spolužáky. Najdete tady společenskou místnost s pohodlnými gauči, která se dá využít i jako studovna, místnost s klavírem a stolním fotbálkem nebo atrium, kde si můžete zahrát ping-pong.

Cena za ubytování je 1200 Kč/měsíc.

Více informací

 

Jídelna

Naobědvat se můžete přímo ve škole. Školní jídelna se nachází v přízemí hlavní budovy školy a je provozu pouze ve všední dny.

Vybrat si můžete ze tří jídel, z nichž jedno je bezmasé. Je možné domluvit i bezlepkovou stravu. Obědy do jídelny nám dováží Primirest Hranice.

Cena za oběd je 45 Kč (denní studium – dotovaná cena).

Více informací

 

Knihovna

Školní knihovna je umístěna v krásném prostoru bývalé kaple a najdete v ní všechny potřebné knihy ke studiu i klid na učení. Knihovna, stejně jako celé prostory školy i koleje, je pokryta sítí wi-fi.

Více informací

 

 

Kavárna

V přízemí hlavní budovy školy najdete také kavárnu Caritaska, která má otevřeno každý všední den, a to už od 7:30. V její nabídce najdete kávu, čaj, limonády, sladké dortíky i slané sendviče.

Provoz zajišťuje kavárna a dortovna Naše Café. Tento sociální podnik, který zaměstnává osoby po léčbě závislostí a umožňuje jim tak smysluplný restart do života v profesionálním prostředí, založil náš absolvent.

Kavárna nabízí prostor, v kterém můžete pořádat besedy, vernisáže nebo třeba filmový večer.

Více informací

 

Společenství Caritas

Menší škola dává prostor k tomu, aby vás pedagogové znali jménem a aby se mezi studenty mohly přirozeně tvořit pevné vazby. K životu na Caritas proto patří nejen studium, ale i další akce, do kterých se můžete zapojit nebo je třeba i zorganizovat. Těchto akcí se často účastní jak studenti napříč ročníky a programy, tak i pedagogové a absolventi.

Jednou z těchto akcí je např. Vítání prváků – podvečerní program, který v září připravují třeťáci pro prváky. Tradiční akcí je už také pouť na Svatý Kopeček nebo absolventský večírek.

Příležitost vytvářet společenství nabízí i pravidelné mše svaté pro studenty nebo večery chval.

Akce

 

podpora studentu

Podpora studentů

Víme, že vašemu studiu se mohou stavět do cesty různé překážky. Škola vám proto nabízí možnost využít psychologické a kariérové poradenství nebo duchovní podporu. Zkušenosti z praxe můžete reflektovat během supervizí. A pokud se ocitnete v tíživé sociální situaci a vaše studium nebo praxe budou ohroženy z finančních důvodů, podpoříme vás i finančně.

Pracujte na sobě

Stipendium

angazovanost studentu

Angažovanost studentů

Pokud jste aktivní a máte nápady, jak se angažovat pro dobrou věc, rádi vás podpoříme. Naši studenti organizují např. benefiční akce, maraton psaní dopisů s Amnesty International, nebo se aktivně zapojují jako dobrovolníci při pomoci uprchlíkům, lidem zasaženým tornádem nebo povodněmi.

Jak se naši studenti zapojují?

Rychlý kontakt

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

nám. Republiky 3
Olomouc 779 00

sekretariát: 585 209 020

skola@caritas-vos.cz

ID datové schránky: fb9ct6n

IČO: 64627233