Škola sídlí v centru Olomouce ve dvou historických budovách

200417 091635 XXT27905 Tobias Kucera

Hlavní budova

Hlavní budova školy a kolej Caritas se nachází na nám. Republiky 3. Sídlí tu sekretariát, studijní oddělení, najdete tady i kanceláře vyučujících, učebny a jídelnu. V přízemí můžete posedět v příjemném prostředí kavárny Caritaska nebo na nádvoří školy.

Navigovat

200417 091027 XXT27885 Tobias Kucera

Vedlejší budova

Vedlejší budovu na Křížkovského 6 sdílíme společně s Arcidiecézní charitou Olomouc. Na této adrese najdete další učebny, aulu, knihovnu, kapli i Vzdělávací středisko.

Navigovat

Učebny

Učebny zařízené pro přednášky, skupinovou výuku i semináře najdete na obou budovách. K dispozici jsou studentům také specializované učebny, např. počítačová nebo zdravotnická učebna.

Odpočinkové zóny

Chodby a různá zákoutí školy jsme upravili tak, aby mohly sloužit jako prostor k relaxaci i k učení. Na hlavní budově najdou studenti také mikrovlnku a rychlovarnou konvici.

Ve slunečných dnech láká k posezení i nádvoří školy, kde je umístěna Socha příběhů.

Více o Soše příběhů

Knihovna

Potřebné knihy ke studiu i klid na učení najdou studenti ve školní knihovně, která sídlí v krásném prostoru bývalé kaple na vedlejší budově.

Knihovna

Kaple

Kaple Božího milosrdenství, kterou sdílíme s Arcidiecézní charitou Olomouc, je denně přístupná jak charitním pracovníkům, tak našim studentům. Pravidelně v ní společně slavíme mše svaté.

Mše svatá pro studenty

Kolej

Naši studenti mají možnost ubytování na koleji Caritas, která nabízí výhled z hradeb města přímo do Bezručových sadů.Kolej

Kolej

Nedílnou součástí školy je také Vzdělávací středisko Caritas, které nabízí další možnosti vzdělávání pro sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách i pedagogické pracovníky.

Výstavy

Vstupní hala školy a jedna z chodeb na vedlejší budově slouží jako výstavní prostory, kde si během roku můžete prohlédnout např. fotky našich studentů z praxí, ale i výstavy známých osobností, jako je např. Jindřich Štreit.

Jídelna a kavárna

V přízemí hlavní budovy školy se nachází školní jídelna a kavárna Caritaska, ve které mohou studenti pořádat besedy nebo filmové večery.

Kavárna Caritaska