Poradci

Psychologické poradenství

Prožíváte náročné období ve svém životě? Máte pocit, že vám něco začíná přerůstat přes hlavu a komplikuje vám to běžný život? Potřebujete poradit od nestranné osoby a získat nový pohled na věc?

Využijte možnost bezplatné osobní konzultace se školním psychologem nebo externí psycholožkou.

Základem nabízeného psychologického poradenství je diskrétnost a atmosféra důvěry. Mlčenlivost psychologa/psycholožky a dodržování etických standardů jsou samozřejmostí. Počet konzultací je limitován. V případě zájmu o dlouhodobé doprovázení nebo terapeutické intervence vám můžeme nabídnout kontakty na další psychology a terapeuty.

Kariérové poradenství

Přemýšlíte nad svou další cestou po ukončení studia? Potřebujete si ujasnit motivaci pro práci v oboru? Chcete si dobře nachystat svůj motivační dopis nebo profesní životopis? Chcete si zformulovat své silné stránky pro sociální nebo humanitární práci a naplánovat jejich rozvoj?

Domluvte si bezplatnou konzultaci s kariérovou poradkyní.

Cílem kariérového poradenství je pomoci vám porozumět potřebám, motivům a předpokladům při volbě dalšího studia nebo práce v oboru po jeho ukončení. Můžete ale také přijít se svou vlastní zakázkou. Setkání jsou určena studentům obou programů a všech ročníků.

Duchovní doprovázení

Toužíte se posunout ve spirituální oblasti svého života nebo si chcete o životě prostě jen popovídat? Řešíte otázky a situace, které se spirituální oblasti týkají? Stejně jako se spirituální témata týkají všech lidí bez rozdílu, stejně tak jsou i služby spirituála určeny vám všem. Věřícím, nevěřícím, bez rozdílu konkrétní konfese, praktikujícím, stejně i těm, kteří své místo, společenství i způsob praktikování nebo jeho četnost teprve poznávají a hledají. Vycházíme ze zkušenosti, že toto místo (ukotvení) není žádný člověk schopen najít zcela sám. Věříme také, že největší růst v životě člověka je „růst dovnitř“.

Nebojte se proto oslovit školního spirituála, který je vám k dispozici pravidelně každé pondělí (17:00–17:45) ve sborovně, Křížkovského 6, ale i kdykoliv jindy po předchozí domluvě.

Spirituál školy také slouží pravidelně mše svaté v kapli Božího milosrdenství, Křížkovského 6, vždy v pondělí v 18:30. V termínu konzultací pro studenty kombinované (dálkové) formy studia můžete přijít na mši svatou také v pátek v 18:45.

Rychlý kontakt

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

nám. Republiky 3
Olomouc 779 00

sekretariát: 585 209 020

skola@caritas-vos.cz

ID datové schránky: fb9ct6n

IČO: 64627233