Bakalářské studium - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

O násStudiumPro absolventyKe staženíFotogalerieZapojte se jako dobrovolníci

Kalendář akcí

<<    Září - 2020    >>
PoÚtStČtSoNe
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dva tituly z jedné lavice

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc je výjimečná spoluprací s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého (CMTF UP) v Olomouci.

Ze spolupráce vyplývá společná akreditace studijních oborů a tudíž možnost pro studenty, kteří mají zájem, vystudovat oba vzdělávací programy také v souběžném bakalářském studiu. Tato skutečnost otevírá absolventům cestu do magisterských studijních programů v univerzitním sektoru.

Uchazeč, který má zájem o souběžné bakalářské studium, se hlásí na obě dvě školy – na CARITAS – VOŠ sociální Olomouc a také na CMTF UP v Olomouci. Platí se pouze jeden poplatek za přihlášku. Uchazeč absolvuje pouze jedno přijímací řízení na CARITAS – VOŠ sociální Olomouc. Po úspěšném absolvování přijímacího řízení bude uchazeč přijat na obě školy současně.

Student CARITAS – VOŠs Olomouc tedy může, ale nemusí být současně studentem CMTF UP. Rozhodnutí je pouze na vás. Není však možné studovat obory pouze v bakalářském studiu na CMTF UP v Olomouci.

Souběžné studium na CMTF UP v Olomouci a CARITAS – VOŠs Olomouc trvá tři roky. Je určeno pouze studentům CARITAS – VOŠs Olomouc, kteří mají zájem získat vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu. Samotné studium absolvuje student v učebnách CARITAS – VOŠ sociální Olomouc a částečně v prostorách CMTF UP. Vyučujícími jsou pedagogové z obou škol. Student má dva indexy, avšak zkoušky a zápočty vykonává pouze jednou. Jedenkrát splněnou klasifikaci zapisuje vyučující do obou indexů. Student v závěru studia absolvuje státní závěrečnou bakalářskou zkoušku a absolutorium a vypracuje a obhájí dvě závěrečné práce – bakalářskou práci a absolventskou práci.

VÝHOD SOUBĚŽNÉHO BAKALÁŘSKÉHO STUDIA JE PRO STUDENTA NĚKOLIK:

  • Díky spojení vyšší odborné školy a univerzity se v rámci vašeho studia propojí teorie a praxe.
  • U nás absolvují studenti 720 hodin odborné praxe, na jiných vysokých školách a univerzitách je to maximálně 150 hodin. Navíc, odbornou praxi zabezpečuje VOŠ, studenti si ji tudíž nemusejí pracně hledat sami. Ale pokud mají zájem, mohou.
  • Větší výběr volitelných předmětů, které student volí z nabídky VOŠ i Univerzity Palackého.
  • Přátelská atmosféra poměrně malé školy, individuální přístup pedagogů na VOŠ, a současně jste studenty druhé nejstarší univerzity v ČR.
  • Možnost pokračovat v navazujícím magisterském studiu, nebo také nastoupit do praxe s Bc. titulem a s titulem diplomovaný specialista, který každému zaměstnavateli napoví, že již máte za sebou odbornou praxi.

JAK SE PŘIHLÁSIT K SOUBĚŽNÉMU BAKALÁŘSKÉMU STUDIU?

Pro souběžné bakalářské studium je nutné podat přihlášku ke studiu na obě školy, které se společně podílí na výuce, tedy na CARITAS – Vyšší odbornou školu sociální Olomouc a také na Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Elektronickou vysokoškolskou přihlášku a pokyny k bakalářskému studijnímu programu najde uchazeč na webových stránkách CMTF UP (klikněte). POZOR - obě školy se v některých požadavcích při podání přihlášky liší, pečlivě tedy prostudujte a postupujte vždy dle pokynů příslušné školy.

V případě přihlášky k bakalářskému programu na Cyrilometodějskou teologickou fakultu hradí uchazeč poplatek za přijímací řízení podle pokynů z vysokoškolské elektronické přihlášky na účet Univerizity Palackého v Olomouci. Na vyšší odborné škole další poplatek neplatí.

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena