Bakalářské studium - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

O násOnline kurzyPro absolventyKe staženíFotogalerie25 let CaritasZapojte se jako dobrovolníciRozcestník pomoci - Ukrajina

Kalendář akcí

<<    Březen - 2023    >>
PoÚtStČtSoNe
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dva tituly z jedné lavice

Caritas VOŠ sociální je výjimečná spoluprací s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého (CMTF UP) v Olomouci, s kterou má společnou akreditaci 2 studijních programů.

Z této spolupráce pro vás vyplývá možnost vystudovat vzdělávací programy Sociální práce a Sociální a humanitární práce také v souběžném bakalářském studiu, takže už nemusíte řešit, jestli studovat VŠ nebo VOŠ.

Souběžné bakalářské studium trvá 3 roky a je určeno pouze studentům Caritas VOŠ sociální, kteří mají zájem získat vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu na CMTF UP. Student Caritas VOŠ sociální tedy může, ale nemusí být současně studentem CMTF UP. Rozhodnutí je pouze na vás. Není však možné studovat programy pouze v bakalářském studiu na CMTF UP v Olomouci.

ilustrace - ve skole

Jaké výhody vám přinese souběžné bakalářské studium?

  • úzké propojení teorie bakalářského studia a praxe vyšší odborné školy;
  • u nás absolvujete až 720 hodin odborné praxe – na jiných vysokých školách a univerzitách je to maximálně 150 hodin; odbornou praxi zabezpečuje VOŠ, nebudete si ji muset pracně hledat sami, ale pokud budete mít zájem, tak si vlastní praxi můžete vyhledat;
  • volitelné předměty si můžete vybírat jak z nabídky VOŠ, tak i z nabídky Univerzity Palackého;
  • po absolvování máte otevřenou přímou cestu k navazujícímu magisterskému studiu na VŠ nebo můžete rovnou nastoupit do praxe, a to nejen s titulem bakalář, ale i s titulem diplomovaný specialista, který každému zaměstnavateli napoví, že již máte za sebou odbornou praxi;
  • zažijete jak přátelskou atmosféru relativně malé školy a individuální přístup pedagogů na VOŠ, tak současně budete studenty druhé nejstarší univerzity v ČR.

Jaké jsou nároky souběžného bakalářského studia?

Pokud máte zájem o souběžné bakalářské studium, musíte si podat 2 přihlášky – přihlášku na Caritas VOŠ sociální a přihlášku na CMTF UP v Olomouci. Poplatek za přihlášku hradíte pouze jeden, a to na CMTF UP.

Po podání 2 přihlášek absolvujete pouze jedno přijímací řízení, a to na Caritas VOŠ sociální. Po úspěšném absolvování přijímacího řízení budete přijati na obě školy současně.

Na začátku školního roku vás opět budou čekat 2 zápisy – zápis na Caritas VOŠ sociální a zápis a imatrikulace na CMTF UP.

Výuka probíhá jak v prostorách CARITAS, tak CMTF a vyučujícími jsou pedagogové z obou škol. Rozvrh je pro obě školy jednotný, tzn. nemůže se stát, že by se přednášky překrývaly. Jednotlivé předměty si registrujete v informačních systémech obou škol (IS a STAG) a bude tedy nutné během studia sledovat 2 informační systémy.

I když budete vedeni ve dvou systémech, zkoušky a zápočty budete vykonávat pouze jednou.

V závěru studia absolvujete státní závěrečnou bakalářskou zkoušku a absolutorium a budete vypracovávat a obhajovat 2 závěrečné práce – bakalářskou práci a absolventskou práci.

JAK SE PŘIHLÁSIT K SOUBĚŽNÉMU BAKALÁŘSKÉMU STUDIU?

Pro souběžné bakalářské studium je nutné podat přihlášku ke studiu na obě školy, které se společně podílí na výuce, tedy na CARITAS – Vyšší odbornou školu sociální Olomouc a také na Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

POZOR – obě školy se v některých požadavcích při podání přihlášky liší, pečlivě tedy prostudujte a postupujte vždy podle pokynů příslušné školy:

Poplatek za přijímací řízení

V případě přihlášky k bakalářskému programu na Cyrilometodějskou teologickou fakultu hradíte poplatek za přijímací řízení podle pokynů z vysokoškolské elektronické přihlášky na účet Univerizity Palackého v Olomouci. Na Caritas VOŠ sociální další poplatek neplatíte.

 

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena