Zapojte se jako dobrovolníci - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

O násStudiumPro absolventyKe staženíFotogalerie25 let CaritasZapojte se jako dobrovolníci

Kalendář akcí

<<    Prosinec - 2021    >>
PoÚtStČtSoNe
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zapojte se jako dobrovolníci

Děkujeme všem našim studentům, kteří se v době nouzového stavu zapojili i znovu zapojují do pomoci organizacím, a to nejen v rámci pracovní povinnosti, ale i dalšími formami, zejména dobrovolnictvím.

Jejich práce si ceníme stejně jako organizace, kterým naši studenti nabídli pomocnou ruku:

"Chtěla bych z celého srdce poděkovat studentce vaší školy, Dianě Moskalenkové studující ve 3. ročníku oboru CHASOP. Tato studentka se v této nelehké situaci, pro nás všechny nabídla s pomocí našemu oddělení (neurologie JIP FN Olomouc). Našila pro sestry a vůbec veškerý personál našeho oddělení velké množství látkových roušek. A stále pokračuje a zásobuje nás. Pro naše oddělení to je a byla opravdu velká pomoc, obzvlášť ve chvílích kdy jsme měli katastrofální nedostatek ochranných pomůcek. Děkujeme mnohokrát a přeji hodně sil a pozitivní nálady v těchto nelehkých časech."

Kateřina Plachetková, staniční sestra neurologie JIP (Komplexní cerebrovaskulární centrum), Fakultní nemocnice Olomouc (2. 4. 2020)

-----

"Touto formou chci předat zpětnou vazbu na vaši studentku Nikolu Novotnou. Slečna Novotná k nám na NDC nastoupila v rámci pracovní povinnosti. Po jejím skončení se rozhodla s námi nadále spolupracovat jako dobrovolnice, což nás velmi potěšilo. V průběhu naší spolupráce se slečna Novotná zapojovala do chodu Nízkoprahového denního centra, kontaktovala klienty a pomáhala s výdejem materiální pomoci, zároveň pomáhala s nízkoprahovým terénem. Kladně hodnotíme zvlášť její pozitivní přístup, nasazení, empatii a komunikaci s klienty.

Bc. Alexandr Vrabček, DiS., koordinátor Nizkoprahového denního centra, středisko Samaritán pro lidi bez domova, Charita Olomouc (26. 5. 2020)

-----

"Jménem všech pracovníků v přímé péči z oddělení Elán 1, včetně mě Vám posílám následující pochvalu určenou Kateřině Rudykové, která je studentkou VOŠ Caritas. Kateřina Rudyková k nám na oddělení nastoupila z vlastní iniciativy v době koronavirové z počátku jako dobrovolnice (neplacená) později jako brigádnice již za mzdu. Kateřinu chválím za její milý přístup, samostatnost, flexibilitu, empatii, lidský přístup a ochotu být vždy nápomocna. Loučili jsme se s ní se slzami v očích. Více takových studentů je potřeba."

Mgr. Jarmila Jurdová, vedoucí služby Domov pro seniory - Elán, Tovačov (3. 7. 2020)

-----

"Dovolte mi prosím touto cestou poděkovat za možnost využít pro dobrovolnickou práci Vašeho studenta pana Pavla Košůtka v našem domově. Pan Košůtek je velmi iniciatvivní a pracovitý. Hodně nám pomáhá v nelehké personální situaci vzhledem výskytu Covidu v zařízení."

Mgr. Karel Matocha, vedoucí DZR Pržno, DOZP Valašské Meziříčí, DOZP Zašová (20. 11. 2020)

-----

Aktuální poptávka po dobrovolnících

Stále zde najdete aktuální poptávku organizací po zapojení dobrovolníků v široké škále činností. Pokud máte možnost nabídnout pomocnou ruku některé z organizací, kontaktujte ji přímo na kontaktech uvedených u každé poptávky.

Další nabídku dobrovolnických příležitostí najdete také na webu Dobrovolnického centra UP. Zaregistrovat se můžete i do jejich databáze dobrovolníků.

Jste-li zástupcem organizace, která potřebuje dobrovolníky, vyplňte svůj požadavek v našem online formuláři. Formulář v současné době kontrolujeme každý pátek kolem 14.00 hod.

aktualizováno: 17. 11. 2021 v 11:00 hod.

 

AMELIE, Z. S. (OLOMOUC)

Hledáte nové zkušenosti? Chcete smysluplně trávit volný čas?

Dobrovolníci Amelie docházejí na onkologická oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, aby podpořili dospělé pacienty na lůžkách nebo v čekárnách ambulancí a také pomáhají v Centru Amelie. Zájemce o dobrovolnictví musí projít úvodním školením v oblasti onkopsychologie a dalším vzděláváním. Dobrovolník má pravidelnou supervizi, metodické vedení a zázemí profesionální neziskové organizace s dlouholetými zkušenostmi.

Zájemci o dobrovolnictví se mohou přihlásit na e-mail: dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz nebo telefonním čísle 734 409 757.

-----

AMNESTY INTERNATIONAL

Hledáš dobrovolnictví, které má reálný dopad a obrovský smysl nejen pro českou společnost? Štve tě, že si lidé neváží svobod a často jsou xenofobní a neempatičtí?

Pojď s tím něco udělat - staň se dobrovolným LEKTOREM/LEKTORKOU a přidej se tak ke hnutí lidí, kteří bojují proti porušování lidských práv už od roku 1961.

Myslíš, že lektorování asi není pro tebe? Přesvědčíme Tě o opaku :-) Vedení Amnesty workshopů není žádná nuda a ani nemusíš být chodící encyklopedie! Workshopy a živé knihovny jsou postaveny na zajímavých aktivitách, co baví obě strany. Rozšíříš si obzory a pomůžeš vést mladé lidi k tomu, aby nebyli lhostejní. Vážně! Díky evaluacím víme, že přes 80% studentů a studentek si po Amnesty vzdělávacím programu více váží demokracie, ve které žijeme a více jak polovina chce něco dělat pro to, aby i ostatní lidé vnímali a dodržovali lidská práva. Více než 80 % se pak dokáže vcítit do životů lidí s odlišnou zkušeností – což je super v prevenci xenofobie, diskriminace a rasismu. Mimo to, dobré prezentační schopnosti se hodí celý život - ať už na pracovním pohovoru, řečnění na konferenci, v hospodě nebo na prvním rande. #makejnasobe

Více informací se dozvíš na tomto odkazu: amnesty.cz

Máš zájem? Přihlaš se! Životopis společně s motivačním dopisem nám, prosím, pošli e-mailem na Martinu Neradovou, martina.neradova@amnesty.cz (Čechy) nebo Markétu Jurčíovou, marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko). Do předmětu vyplň „LEKTOR/KA v AI“.

DEADLINE PŘIHLÁŠEK JE 14.7.2021

-----

ARMÁDA SPÁSY V ČR (BRNO)

Poptávka: organizace potřebuje dlouhodobého praktikanta, nebo dobrovolníka na výpomoc pro Prevenci bezdomovectví

Adresa: Brno - Královo Pole, Staňkova 6

Kontakt: Ivana Kudělová, e-mail: ivana_kudelova@armadaspasy.cz, tel.: 737 215 425

-----

Diakonie - Krabice od bot

Diakonie shání dobrovolníky na pomoc do stánku sběrného místa Krabice od bot.

Místo práce: prodejna Datart OC Olympia Olomouc

Výpomoc v termínu: 22.11.-5.12. v časech 12(14)- 19h, je velmi vítána pomoc i o víkendu

Náplň dobrovolnictví:

Na prodejně bude stánek sběrného místa Krabice od bot, kam budou dárci nosit připravené krabice. Dobrovolníci budou pomáhat s jejich převzetím od dárců, kontrolou, že jsou krabice označené – (pro koho krabice je-např. holka 5 let). Příjem dárků je na základě předchozí rezervace, dárce by měl mít kód, který dobrovolník zkontroluje, odškrtne v podkladech. Někteří dárci si rádi povídají, takže budete mít připravené nějaké informace o sbírce Krabice od bot a o finanční sbírce Krabice online, o které budete moci dárce informovat. Pro dárce je připravena malá odměna – samolepka.

Dobrovolníci budou muset být buď očkovaní, testovaní nebo po prodělaném covid onemocnění – respektive dle aktuálních platných nařízení, a nosit na prodejně respirátor.

V případě zájmu se hlaste na e-mail krabiceodbot@diakonie.cz , do předmětu napište „Dobrovolník Olomouc“, napsali své časové možnosti a kontakt na sebe.

Více informací k projektu naleznete zde: https://www.krabiceodbot.cz/

-----

CHARITA OLOMOUC

V sobotu 20. 11. 2021 proběhne SBÍRKA POTRAVIN:
Chcete spolu s námi pomoci překlenout nedostatek financí rodinám a jednotlivcům prostřednictvím potravinové pomoci?
Můžete darovat 5 hodin svého času o víkendu?

Hledáme hojný počet dobrovolníků, kteří by pomohli při realizaci Sbírky potravin v sobotu 20.11. v GLOBUSu OLOMOUC. Jedná se o přijímání zboží, třídění, uskladňování a také vysvětlování zákazníkům, jak sbírka funguje. Výběr činnosti je na domluvě.
Zapojit se můžete v dopolední 7:30 – 13:00 či odpolední směně 12:30 – 18:00 nebo při uskladňování 13:00 - 20:00.

Nahlášení: bit.ly/NahlaseniPomuzu
DĚKUJEME a těšíme se na vás!

-----

CHARITA OLOMOUC

Můžete pomoci dětem s učením na dálku?

Hledáme dobrovolníky na doučování dětí základní školy cca 1 - 2 hod. týdně z vašeho domova. Hlaste se, prosím, na email dobrovolnictvi@olomouc.charita.cz, pokud máte středoškolské vzdělání s maturitou, jste zdatní v práci na PC (Word, Excel, internet, online výukové programy, apod.) a umíte být trpěliví při vysvětlování.

Zapojení dobrovolníci budou zaškoleni a posíleni o zkušenosti programu z prvních měsíců.

Chceš se stát dobrovolníkem v Charitě Olomouc? Stačí vyplnit online kontaktní formulář.

-----

META o.p.s.

Organizace META o.p.s. podporuje žáky s odlišným mateřským jazykem a jejich pedagogy. Prostřednictvím našeho poradenství pomáháme rodinám s migrační zkušeností zorientovat se v českém školství. Pedagogům, kteří učí žáky s nedostatečnou znalostí češtiny, poskytujeme konzultace, metodickou podporu a semináře.

Jak konkrétně se můžete zapojit?

 • Doučování žáka s odlišným mateřským jazykem

Budete doučovat žáka s odlišným mateřským jazykem ze základní nebo střední školy, který potřebuje pomoct s češtinou nebo jinými předměty. Doučování probíhá jednou týdně jednu hodinu, buď v METĚ, nebo online. Není zapotřebí předchozí zkušenost s doučováním, pouze motivace a chuť věnovat hodinu týdně dětem, které to potřebují.

 • Organizování a asistence na volnočasových aktivitách pro děti

Můžete uspořádat workshop nebo vést svůj vlastní kroužek, který má za cíl propojit děti s odlišným mateřským jazykem s českými dětmi. Vítáme Vaše vlastní kreativní nápady, prostřednictvím kterých naučíte děti něco nového a budete sdílet své dovednosti.

 • Jednorázová výpomoc na komunitních akcích

Chtěli byste se zapojit jako dobrovolníci do METY, ale nemáte příliš času? Několikrát do roka pořádáme komunitní akce, na kterých potřebujeme výpomoc s přípravou, organizací i realizací aktivit pro děti. Můžete se zapojit do kreativních aktivit na místě, sdílet vlastní talent a nadání a užít si zábavný den.

 • Organizování kulturních akcí klubu Čekuj!

Jako dobrovolník v rámci klubu Čekuj! aneb Česká kultura jinak budete vymýšlet a organizovat akce, které seznamují cizince s českou kulturou. Můžete uspořádat vlastní výlety a různé tematické akce.

Zaujala Vás naše nabídka dobrovolnictví? Registrujte se na shorturl.at/iqyKN nebo napište na hofmannova@meta-ops.cz.

-----

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s United Nations Volunteers otevírají nový ročník Mladých dobrovolníků OSN.

Na 9 pozic vypsaných v rozličných agenciích OSN v celkem 8 zemích se můžou hlásit občané ČR s minimálně bakalářským titulem a věkem do 29 let po dobu působení na vybrané pozici. Cílem programu je poskytnout mladým lidem možnost získat dobrovolnickou zkušenost přímo v rozvojových zemích, uplatnit nabyté teoretické znalosti z univerzity a použít je v praxi.

Aktualizace: Přihlašování je prodlouženo do 14. listopadu 2021.

Více informací k jednotlivým pozicím naleznete na tomto odkaze.

Pro zájemce s alespoň tříletou profesní zkušeností je otevřen program UN Volunteer Specialist. Pokud splňujete podmínky, zaregistrujte se do Global Talent Pool a vyberte si vhodnou pozici.

Další možností je stát se online dobrovolníkem.

-----

NAUTIS - Národní ústav pro autismus, z. s.

Poptávka: Hledáme asistenty, lektory a sociální pracovníky! Máte chuť pracovat s dětmi a dospívajícími s PAS? Přidejte se k nám a vyplňte svůj čas smysluplně. Hledáme personál pro volnočasové aktivity, respitní víkendy, příměstské tábory, aj.

Kde: středisko dobrovolnictví a volnočasových aktivit pro děti a dospívající s PAS, K Verneráku 1193 /4

Více informací: Tereza Švábová, tereza.svabova@nautis.cz

Přihlašování na www.nautis.auksys.com

-----

NEPORNU, Z. S.

Poptávka: Hledáme dobrovolníky na pozice e-koučů. Hlavní náplní projektu NePornu je pomoc lidem, kteří jsou závislí na pornografii. Pomoc nabízíme především formou e-koučinku, který probíhý výhradně přes email. Od e-koučů očekáváme závazek v rozsahu přibližně 1-3 hodin týdně s tím, že chceme, aby na e-maily klientů reagovali do 3 dnů. Tím, že ale vše probíhá přes email, může si to e-kouč časově upravit podle svých časových možností. Zájemci si budou muset projít na úvod 2 online kurzy a mít doporučení o vedoucího z církve. Více informací na adrese: https://nepornu.cz/jak-se-stat-ekoucem/

Adresa: Olomouc, Polská 346/29

Kontakt: Pete Lupton, email: pete@nepornu.cz, tel. 603 979 941.

-----

NZDM ARMÁDA SPÁSY BRNO

Poptávka: Hledáme dobrovolníky! Pracujeme s ohroženými dětmi a mladými lidmi v Brně, poskytujeme i terénní službu. Hledáme ideálně někoho na dlouhodobou spolupráci.

Kontakt: Napiš nebo zavolej do klubů:

 • Lavina: 773 770 233, Staňkova 6, Ponava (fb: NZDM Lavina)
 • Jonáš: 773 770 235, Kubíčkova 23, Bystrc (fb: Jonáš Bástr)
 • Dživipen: 773 770 238, Kornerova 1, Střed (fb: Dživipen Dživipen)

-----

SDRUŽENÍ PRO INTEGRACI A MIGRACI

Poptávka: Hledáme dobrovolníky pro online doučování žáků migrantů. Celé doučování probíhá distančně - v online prostředí. Doučujeme žáky základních škol. Předchozí zkušenost s doučováním či práci s dětmi výhodou, nikoliv podmínkou. Doučování se soustředí zejména na doplňování základních znalostí češtiny, rozšiřování slovní zásoby, konverzaci a pomoc s porozuměním učivu. Snažíme se, aby doučování dobrovolníci vedli interaktivní či hravou formou, aby je i žáky doučování bavilo. Dobrovolníci se s žáky setkávají online 1-3 krát týdně. Časový rozsah jednoho setkání je cca 35-70 minut. Požadujeme komunikativnost, trpělivost a empatický přístup. Není nutná znalost cizího jazyka.

Adresa: Havlíčkovo náměstí 189/2, Praha 3

Kontakt: zemanek@migrace.com

-----

Sociální krajina, Z. S.

Hlavní oblasti zaměření organizace jsou tvorba terapeutických, vzdělávacích a komunitních zahrad, osvětová a publikační činnost.

Organizace se zaměřuje na pěstování rostlin, a to docela netradičním způsobem - vždy ve spolupráci se sociální službou. Například v domovech pro seniory, v dětských domovech či školách a školkách apod. Účelem je jednak aktivizace klientů (smysluplné využití jejich volného času) a také to, aby se učili žít v harmonii s přírodou, aby věděli, jak se o rostliny správně starat, aby si k přírodě budovali vztah. Aktuálně hledají další dobrovolníky, kteří by do toho šli s nimi. Prozatím, protože neziskovka teprve vzniká, pouze na bázi dobrovolnictví. Ale do budoucna plánují, že by spolupráce mohla být i placená.

Více informací v prezentaci Sociální krajina (pdf).

Kontakt: socialni.krajina@gmail.com

-----

ŠANCE PRO TEBE (Chrudim)

Občanské sdružení Šance pro Tebe nabízí prostřednictvím akreditované dobrovolnické agentury krátkodobé dobrovolnické činnosti, dlouhodobou dobrovolnickou službu a především podporu a vzdělávání všem dobrovolníkům.

Kde může dobrovolník pomáhat?

 • v sociální oblasti: asistence při vzdělávacích a volnočasových aktivitách v nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM); asistence lidem s duševním onemocněním nebo se zdravotním handikepem
 • v kultuře: pomoc s organizací a pořádáním kulturních akcí
 • při ochraně životního prostředí
 • při obnově historických památek

Kontakt: Marek Točoň, tel. 733 747 746; email: dobrovolnictvi@sance.chrudim.cz

----

 

Další poptávku organizací po dobrovolnících najdete také na webu Dobrovolnického centra Univerzity Palackého.

 

Přílohy k nabídkám:

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena