Zapojte se jako dobrovolníci - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Zapojte se jako dobrovolníci

Děkujeme všem našim studentům, kteří se v době nouzového stavu zapojili i znovu zapojují do pomoci organizacím, a to nejen v rámci pracovní povinnosti, ale i dalšími formami, zejména dobrovolnictvím.

Jejich práce si ceníme stejně jako organizace, kterým naši studenti nabídli pomocnou ruku:

"Chtěla bych z celého srdce poděkovat studentce vaší školy, Dianě Moskalenkové studující ve 3. ročníku oboru CHASOP. Tato studentka se v této nelehké situaci, pro nás všechny nabídla s pomocí našemu oddělení (neurologie JIP FN Olomouc). Našila pro sestry a vůbec veškerý personál našeho oddělení velké množství látkových roušek. A stále pokračuje a zásobuje nás. Pro naše oddělení to je a byla opravdu velká pomoc, obzvlášť ve chvílích kdy jsme měli katastrofální nedostatek ochranných pomůcek. Děkujeme mnohokrát a přeji hodně sil a pozitivní nálady v těchto nelehkých časech."

Kateřina Plachetková, staniční sestra neurologie JIP (Komplexní cerebrovaskulární centrum), Fakultní nemocnice Olomouc (2. 4. 2020)

-----

"Touto formou chci předat zpětnou vazbu na vaši studentku Nikolu Novotnou. Slečna Novotná k nám na NDC nastoupila v rámci pracovní povinnosti. Po jejím skončení se rozhodla s námi nadále spolupracovat jako dobrovolnice, což nás velmi potěšilo. V průběhu naší spolupráce se slečna Novotná zapojovala do chodu Nízkoprahového denního centra, kontaktovala klienty a pomáhala s výdejem materiální pomoci, zároveň pomáhala s nízkoprahovým terénem. Kladně hodnotíme zvlášť její pozitivní přístup, nasazení, empatii a komunikaci s klienty.

Bc. Alexandr Vrabček, DiS., koordinátor Nizkoprahového denního centra, středisko Samaritán pro lidi bez domova, Charita Olomouc (26. 5. 2020)

-----

"Jménem všech pracovníků v přímé péči z oddělení Elán 1, včetně mě Vám posílám následující pochvalu určenou Kateřině Rudykové, která je studentkou VOŠ Caritas. Kateřina Rudyková k nám na oddělení nastoupila z vlastní iniciativy v době koronavirové z počátku jako dobrovolnice (neplacená) později jako brigádnice již za mzdu. Kateřinu chválím za její milý přístup, samostatnost, flexibilitu, empatii, lidský přístup a ochotu být vždy nápomocna. Loučili jsme se s ní se slzami v očích. Více takových studentů je potřeba."

Mgr. Jarmila Jurdová, vedoucí služby Domov pro seniory - Elán, Tovačov (3. 7. 2020)

-----

"Dovolte mi prosím touto cestou poděkovat za možnost využít pro dobrovolnickou práci Vašeho studenta pana Pavla Košůtka v našem domově. Pan Košůtek je velmi iniciatvivní a pracovitý. Hodně nám pomáhá v nelehké personální situaci vzhledem výskytu Covidu v zařízení."

Mgr. Karel Matocha, vedoucí DZR Pržno, DOZP Valašské Meziříčí, DOZP Zašová (20. 11. 2020)

-----

Aktuální poptávka po dobrovolnících

Stále zde najdete aktuální poptávku organizací po zapojení dobrovolníků v široké škále činností. Pokud máte možnost nabídnout pomocnou ruku některé z organizací, kontaktujte ji přímo na kontaktech uvedených u každé poptávky.

Další nabídku dobrovolnických příležitostí najdete také na webu Dobrovolnického centra UP. Zaregistrovat se můžete i do jejich databáze dobrovolníků.

Jste-li zástupcem organizace, která potřebuje dobrovolníky, vyplňte svůj požadavek v našem online formuláři. Formulář v současné době kontrolujeme každý pátek kolem 14.00 hod.

Aktualizováno: 12. 5. 2022 v 15:40 hod.

 

AMELIE, Z. S. (OLOMOUC)

Hledáte nové zkušenosti? Chcete smysluplně trávit volný čas?

Dobrovolníci Amelie docházejí na onkologická oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, aby podpořili dospělé pacienty na lůžkách nebo v čekárnách ambulancí a také pomáhají v Centru Amelie. Zájemce o dobrovolnictví musí projít úvodním školením v oblasti onkopsychologie a dalším vzděláváním. Dobrovolník má pravidelnou supervizi, metodické vedení a zázemí profesionální neziskové organizace s dlouholetými zkušenostmi.

Zájemce o dobrovolnictví musí projít úvodním školením v oblasti onkopsychologie a dalším vzděláváním. Dobrovolník má pravidelnou supervizi, metodické vedení a zázemí profesionální neziskové organizace s dlouholetými zkušenostmi.
Školení bude probíhat od 07. do 08. 4. 2021 v Centru Amelie Olomouc, Horní náměstí 367/5, Olomouc. Školení je celodenní.

Zájemci o dobrovolnictví se mohou přihlásit na e-mail: dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz nebo telefonním čísle 734 409 757. Bližší informace ke školení viz příloha č.1.

-----

ARMÁDA SPÁSY V ČR (BRNO)

Poptávka: organizace potřebuje dlouhodobého praktikanta, nebo dobrovolníka na výpomoc pro Prevenci bezdomovectví

Adresa: Brno - Královo Pole, Staňkova 6

Kontakt: Ivana Kudělová, e-mail: ivana_kudelova@armadaspasy.cz, tel.: 737 215 425

-----

CHARITA OLOMOUC

Můžete pomoci dětem s učením na dálku?

Hledáme dobrovolníky na doučování dětí základní školy cca 1 - 2 hod. týdně z vašeho domova. Hlaste se, prosím, na email dobrovolnictvi@olomouc.charita.cz, pokud máte středoškolské vzdělání s maturitou, jste zdatní v práci na PC (Word, Excel, internet, online výukové programy, apod.) a umíte být trpěliví při vysvětlování.

Zapojení dobrovolníci budou zaškoleni a posíleni o zkušenosti programu z prvních měsíců.

Chceš se stát dobrovolníkem v Charitě Olomouc? Stačí vyplnit online kontaktní formulář.

-----

META o.p.s.

Organizace META o.p.s. podporuje žáky s odlišným mateřským jazykem a jejich pedagogy. Prostřednictvím našeho poradenství pomáháme rodinám s migrační zkušeností zorientovat se v českém školství. Pedagogům, kteří učí žáky s nedostatečnou znalostí češtiny, poskytujeme konzultace, metodickou podporu a semináře.

Jak konkrétně se můžete zapojit?

 • Doučování žáka s odlišným mateřským jazykem

Budete doučovat žáka s odlišným mateřským jazykem ze základní nebo střední školy, který potřebuje pomoct s češtinou nebo jinými předměty. Doučování probíhá jednou týdně jednu hodinu, buď v METĚ, nebo online. Není zapotřebí předchozí zkušenost s doučováním, pouze motivace a chuť věnovat hodinu týdně dětem, které to potřebují.

 • Organizování a asistence na volnočasových aktivitách pro děti

Můžete uspořádat workshop nebo vést svůj vlastní kroužek, který má za cíl propojit děti s odlišným mateřským jazykem s českými dětmi. Vítáme Vaše vlastní kreativní nápady, prostřednictvím kterých naučíte děti něco nového a budete sdílet své dovednosti.

 • Jednorázová výpomoc na komunitních akcích

Chtěli byste se zapojit jako dobrovolníci do METY, ale nemáte příliš času? Několikrát do roka pořádáme komunitní akce, na kterých potřebujeme výpomoc s přípravou, organizací i realizací aktivit pro děti. Můžete se zapojit do kreativních aktivit na místě, sdílet vlastní talent a nadání a užít si zábavný den.

 • Organizování kulturních akcí klubu Čekuj!

Jako dobrovolník v rámci klubu Čekuj! aneb Česká kultura jinak budete vymýšlet a organizovat akce, které seznamují cizince s českou kulturou. Můžete uspořádat vlastní výlety a různé tematické akce.

Zaujala Vás naše nabídka dobrovolnictví? Registrujte se na shorturl.at/iqyKN nebo napište na hofmannova@meta-ops.cz.

-----

NAUTIS - Národní ústav pro autismus, z. s.

Poptávka: Hledáme asistenty, lektory a sociální pracovníky! Máte chuť pracovat s dětmi a dospívajícími s PAS? Přidejte se k nám a vyplňte svůj čas smysluplně. Hledáme personál pro volnočasové aktivity, respitní víkendy, příměstské tábory, aj.

Kde: středisko dobrovolnictví a volnočasových aktivit pro děti a dospívající s PAS, K Verneráku 1193 /4

Více informací: Tereza Švábová, tereza.svabova@nautis.cz

Přihlašování na www.nautis.auksys.com

-----

NEPORNU, Z. S.

Poptávka: Hledáme dobrovolníky na pozice e-koučů. Hlavní náplní projektu NePornu je pomoc lidem, kteří jsou závislí na pornografii. Pomoc nabízíme především formou e-koučinku, který probíhý výhradně přes email. Od e-koučů očekáváme závazek v rozsahu přibližně 1-3 hodin týdně s tím, že chceme, aby na e-maily klientů reagovali do 3 dnů. Tím, že ale vše probíhá přes email, může si to e-kouč časově upravit podle svých časových možností. Zájemci si budou muset projít na úvod 2 online kurzy a mít doporučení o vedoucího z církve. Více informací na adrese: https://nepornu.cz/jak-se-stat-ekoucem/

Adresa: Olomouc, Polská 346/29

Kontakt: Pete Lupton, email: pete@nepornu.cz, tel. 603 979 941.

-----

NZDM ARMÁDA SPÁSY BRNO

Poptávka: Hledáme dobrovolníky! Pracujeme s ohroženými dětmi a mladými lidmi v Brně, poskytujeme i terénní službu. Hledáme ideálně někoho na dlouhodobou spolupráci.

Kontakt: Napiš nebo zavolej do klubů:

 • Lavina: 773 770 233, Staňkova 6, Ponava (fb: NZDM Lavina)
 • Jonáš: 773 770 235, Kubíčkova 23, Bystrc (fb: Jonáš Bástr)
 • Dživipen: 773 770 238, Kornerova 1, Střed (fb: Dživipen Dživipen)

-----

SDRUŽENÍ PRO INTEGRACI A MIGRACI

Poptávka: Hledáme dobrovolníky pro online doučování žáků migrantů. Celé doučování probíhá distančně - v online prostředí. Doučujeme žáky základních škol. Předchozí zkušenost s doučováním či práci s dětmi výhodou, nikoliv podmínkou. Doučování se soustředí zejména na doplňování základních znalostí češtiny, rozšiřování slovní zásoby, konverzaci a pomoc s porozuměním učivu. Snažíme se, aby doučování dobrovolníci vedli interaktivní či hravou formou, aby je i žáky doučování bavilo. Dobrovolníci se s žáky setkávají online 1-3 krát týdně. Časový rozsah jednoho setkání je cca 35-70 minut. Požadujeme komunikativnost, trpělivost a empatický přístup. Není nutná znalost cizího jazyka.

Adresa: Havlíčkovo náměstí 189/2, Praha 3

Kontakt: zemanek@migrace.com

-----

Sociální krajina, Z. S.

Hlavní oblasti zaměření organizace jsou tvorba terapeutických, vzdělávacích a komunitních zahrad, osvětová a publikační činnost.

Organizace se zaměřuje na pěstování rostlin, a to docela netradičním způsobem - vždy ve spolupráci se sociální službou. Například v domovech pro seniory, v dětských domovech či školách a školkách apod. Účelem je jednak aktivizace klientů (smysluplné využití jejich volného času) a také to, aby se učili žít v harmonii s přírodou, aby věděli, jak se o rostliny správně starat, aby si k přírodě budovali vztah. Aktuálně hledají další dobrovolníky, kteří by do toho šli s nimi. Prozatím, protože neziskovka teprve vzniká, pouze na bázi dobrovolnictví. Ale do budoucna plánují, že by spolupráce mohla být i placená.

Více informací v prezentaci Sociální krajina (pdf).

Kontakt: socialni.krajina@gmail.com

-----

ŠANCE PRO TEBE (Chrudim)

Občanské sdružení Šance pro Tebe nabízí prostřednictvím akreditované dobrovolnické agentury krátkodobé dobrovolnické činnosti, dlouhodobou dobrovolnickou službu a především podporu a vzdělávání všem dobrovolníkům.

Kde může dobrovolník pomáhat?

 • v sociální oblasti: asistence při vzdělávacích a volnočasových aktivitách v nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM); asistence lidem s duševním onemocněním nebo se zdravotním handikepem
 • v kultuře: pomoc s organizací a pořádáním kulturních akcí
 • při ochraně životního prostředí
 • při obnově historických památek

Kontakt: Marek Točoň, tel. 733 747 746; email: dobrovolnictvi@sance.chrudim.cz

----

zet-my, z. s.

Zet-my, z. s. hledá dobrovolníky pro dospělé a děti od 4 let s kombinovaným, mentálním postižením a osoby s poruchou autistického spektra.

Naše vize je odlehčit pečujícím rodinám a klientům umožnit navázat nové vztahy s lidmi, kteří s nimi chtějí trávit svůj čas.

Kontakt: koordinátorka dobrovolníků Mgr. Lubica Omastová; lubica.omastova@zet-my.cz; 720 621 687

Celé znění inzerátu najdete v příloze na konci stránky.

-----

Další poptávku organizací po dobrovolnících najdete také na webu Dobrovolnického centra Univerzity Palackého.


Přílohy k nabídkám:

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena