CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Učíme mít srdce otevřená! Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projev občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc můžete studovat 2 vzdělávací programy:

Sociální práce a Sociální a humanitární práce.

Zároveň jsme jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého (CMTF UP). Díky tomu můžete 3 roky studia završit získáním 2 titulů – spolu s titulem diplomovaný specialista můžete získat i titul bakaláře.

 

Chcete se dozvědět o studiu na naší škole víc?

Podívejte se na záznam online Dne otevřených dveří, včetně virtuální prohlídky, který jsme pro vás připravili společně s našimi studenty i absolventy.

Na našem Youtube kanálu také najdete playlist Poznej Caritas se záznamy webinářů z online veletrhu vysokých a vyšších odborných škol – Congroo Fair či online veletrhu Gaudeamus a další reportáže o naší škole.

Aktuality

Aktuální opatření související s Covid-19

1.3.2021 | Aktualita

Vláda na svém jednání 26. února 2021 rozhodla vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci o dalších změnách v provozu škol a školských zařízení od 27. února 2021.

Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesty za účelem účasti na vzdělávání, včetně praxí, a účasti na zkouškách.

Aktuální informace k výuce i k praxím najdete na vývěsce v IS.

Čtěte víceVšechny aktuality

Vzdělávací středisko - aktuální nabídka online seminářů

25.2.2021 | Aktualita

Místa na březnových online seminářích pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách pomalu, ale jistě mizí. Podívejte se na aktuální nabídku Vzdělávacího střediska Caritas a přihlaste se ještě dnes, ať Vám nějaký zajímavý online seminář s akreditací MPSV neuteče.

V březnu se můžete přihlásit třeba na "Krátké intervence v sociální práci", "Jak rozumět konfliktům s klienty v sociálních službách?" nebo "Mnoho podob hněvu – podněty k sebereflexi v pomáhajících profesích".

Podrobné informace k seminářům najdete na webu Vzdělávacího střediska.

Čtěte víceVšechny aktuality

Dopis ředitele studentkám a studentům

19.2.2021 | Zpráva

"Když jsme v říjnu přecházeli na on-line výuku, netušili jsme, jak dlouho to bude trvat, ale doufali jsme, že několik týdnů, maximálně měsíců. Od té doby jsme museli tuto vizi několikrát přehodnotit a jak se zdá, upínáním se k představě, že už to brzy skončí si navozujeme další zklamání. To ale neznamená, že bychom měli propadat pesimismu. Je na nás, abychom společně tuto výzvu zvládli tak, abychom minimalizovali ztráty a maximalizovali zisky. Byť se to tak nemusí jevit, příležitostí k tomu máme mnoho. Každý z nás ví, co nového se v této době naučil, jaké slabiny, ale i silné stránky odhalil..." (z dopisu ředitele studentkám a studentům ze dne 18. 2. 2021, .pdf)

Víme, že on-line výuka je pro vás, naše studenty, těžká a že mnohé z vás už nyní tlačí různé termíny. Neváhejte proto využít podporu, kterou vám naši pedagogové i spirituál školy nabízejí. Její souhrný přehled najdete v sekci "Poradenské služby".

Čtěte víceVšechny aktuality

Postní mikrokázání

21.2.-28.3.2021 | Pozvánka

Také letos pokračuje P. Hyacint v tradici postních mikrokázání. Každou postní neděli najdete u nás na Facebooku jeho krátké zamyšlení nad evangeliem.

Čtěte víceVšechny aktuality

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena