CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Učíme mít srdce otevřená! Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projev občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc můžete studovat 2 vzdělávací programy:

Sociální práce a Sociální a humanitární práce.

Zároveň jsme jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého (CMTF UP). Díky tomu můžete 3 roky studia završit získáním 2 titulů – spolu s titulem diplomovaný specialista můžete získat i titul bakaláře.

 

Chcete se dozvědět o studiu na naší škole víc?

Podívejte se na záznam online Dne otevřených dveří, včetně virtuální prohlídky, který jsme pro vás připravili společně s našimi studenty i absolventy.

Na našem Youtube kanálu také najdete playlist Poznej Caritas se záznamy webinářů z online veletrhu vysokých a vyšších odborných škol – Congroo Fair či online veletrhu Gaudeamus a další reportáže o naší škole.

Aktuality

podCARITASt - rozhovory s těmi, kdo tvoří CARITAS

3.10.2022 | Aktualita

Chcete lépe poznat naši školu? Sledujte podCARITAStpodcast, ve kterém můžete nahlédnout pod střechu CARITAS, a lépe poznat ty, kdo ji tvoří. Zaposlouchejte se do rozhovorů s pedagogy, odborníky z praxe, s dalšími zaměstnanci školy, se studenty i absolventy – prostě s lidmi, kteří tvoří školu takovou, jaká je.

Čtěte víceVšechny aktuality

Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi

6.10.2022 | Akce

Konference Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi, kterou ve spolupráci s naší školou pořádá VOŠ Jabok ve čtvrtek 6. října 2022, nabídne pohled na sociální zemědělství a zahradní terapii skrze perspektivu terapeutickou a integrační, teologickou nebo sociologickou. Bude příležitostí k představení příkladů dobré praxe a k diskusím o výzvách, limitech či potenciálu sociálního zemědělství a zahradní terapie (nejen) v sociální práci.

Pokud vás toto téma zajímá, přihlaste se k účasti do 18. září prostřednictvím online formuláře.

Čtěte víceVšechny aktuality

Výstava MŮJ SVĚT 2022

3.10.2022 | Pozvánka

Přijďte se prohlédnout nejlepší snímky letošního ročníku fotografické výstavy Můj svět. Fotografickou soutěž pro zaměstnance, dobrovolníky a uživatele služeb Charit České republiky každoročně pořádá Charita Opava. Výstavu najdete ve vstupní hale školy (nám. Republiky 3) do 25. října 2022.

Čtěte víceVšechny aktuality

Fotogalerie

Fotografie zachycující pestrý život ve škole, aktivity studentů, dění v sociální oblasti v České republice, i v částech světa, kam jezdí naši studenti na zahraniční praxe.

CZ    EN

Copyright (©) CARITAS
Vyšší odborná škola sociální Olomouc 2013
Všechna práva vyhrazena