CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Učíme mít srdce otevřená! Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projevu občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc můžete od září 2020 studovat 2 vzdělávací programy:

Sociální práce a Sociální a humanitární práce.

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc je jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého. Díky tomu můžete po třech letech studia získat i bakalářský titul.

Den otevřených dveří - online

4.12.2020 | Harmonogram

Zajímáte se o studium na naší škole? Chcete se dozvědět něco víc o profesi sociálního nebo humanitárního pracovníka? Sledujte v pátek 4. prosince od 9.30 náš "Den otevřených dveří - online" - vysíláme živě na Youtube.

Podrobný program dne najdete níže v článku.

Aktuální opatření související s Covid-19

23.11.2020 | Aktualita

Od pondělí 30. listopadu bude pro studenty posledního (třetího) ročníku, včetně kombinované formy studia, opět probíhat prezenční výuka. Pozor: Vzhledem k platným hygienickým nařízením může dojít ke změnám v rozvrhu, co se týče učeben.

Pro studenty prvních a druhých ročníků pokračuje výuka distanční formou. Stále také platí, že plnění hejtmanem nařízené pracovní povinnosti má přednost před prezenční i distanční výukou.

Už od středy 25. listopadu pak mohou také bez omezení probíhat odborné praxe.

Pro aktuální infromace však i nadále sledujte průběžne vývěsku v IS a aktuality na webu.

Provoz školní jídelny

23.11.2020 | Aktualita

Od pondělí 30. listopadu bude opět v provozu školní jídelna. Na výběr bude ze 2 jídel. Počítáme, že jídelnu mohou využít 3. ročníky, včetně studentů kombinované formy studia (a to v pátek 4. prosince).