CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Učíme mít srdce otevřená! Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projevu občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc můžete od září 2020 studovat 2 vzdělávací programy:

Sociální práce a Sociální a humanitární práce.

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc je jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého. Díky tomu můžete po třech letech studia získat i bakalářský titul.

Pomoc sociálním službám

20.3.2020 | Zpráva

Vzhledem k současné vysoké poptávce organizací po zapojení studentů v rámci pracovní povinnosti, příp. pomoci dobrovolníků v široké škále činností, chceme na webových stránkách Caritas - VOŠ sociální Olomouc nabídnout prostor pro zveřejňování poptávek ze strany organizací.

Čtěte víceVšechny aktuality

Dopis ředitele studentům k aktuální strategii školy

24.3.2020 | Zpráva

Mnohé se v současné době vyvíjí velmi dynamicky, což vyžaduje dávku improvizace, flexibility a také trpělivosti. Velmi si vážíme aktivní pomoci našich studentů v nejrůznějších formách a tato pomoc je pro naši školu prioritou. To znamená, že má přednost před plněním školních povinností.

Zároveň všichni stojíme před výzvou, jak skloubit zvládnutí koronavirové pandemie a z hlediska školy neodepsat čas, který tomu budeme věnovat. Aktuální strategie je tedy následující: Budeme se snažit učit prostřednictvím vzdáleného přístupu, optimalizovat rozsah úkolů a jejich efektivitu. Nyní jde o to, abychom dělali maximum na tom místě, kde jsme.

Podrobněji v Dopise ředitele studentkám a studentům ze dne 23. 3. 2020.

Čtěte víceVšechny aktuality

Aktualizovaný pokyn ředitele v souvislosti s pracovní povinností studentů

26.3.2020 | Zpráva

Protože způsob ukládání pracovní povinnosti je v jednotlivých krajích různý a podobně i zaměstnavatelé si sjednávají studentskou výpomoc nejrůznějšími cestami a formami, od dobrovolnické práce, přes pracovně právní vztahy až po uložení pracovní povinnosti, byl v zájmu vyjasnění správného postupu vydán aktualizovaný pokyn č. j. P 2020/05.

Úřední deska

Přihlaste se k odběru novinek