CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Naučte se s námi pomáhat!

Lidé v nouzi nám nejsou lhostejní. O seniorech víme, že jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti. Zajímá nás, co se děje s člověkem, který opustí věznici anebo s tím, který má problém se závislostí. Sledujeme trendy v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Víme, že součástí naší společnosti jsou i cizinci a příslušníci etnických menšin. Vnímáme smysl komunitní práce jako projevu občanské aktivizace.

Na CARITAS – Vyšší odborné škole sociální Olomouc lze studovat
2 vzdělávací programy:

Charitativní a sociální práce a Sociální a humanitární práce.

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc je jedinou VOŠ v České republice, která nabízí tříleté souběžné bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého. Díky tomu můžete po třech letech studia získat i bakalářský titul.

Slova Matky Terezy: Lidi nemusím obrátit, musím je milovat

28.11.2016 | Aktualita

Otec Leo Maasburg strávil několik let po boku Matky Terezy  jako její duchovní rádce, překladatel a průvodce na zahraničních cestách například do Sovětského svazu nebo na Kubu. O svých zkušenostech napsal knihu Momentky ze života Matky Terezy. Po její smrti se podílel na přípravách jejího blahořečení a je národním ředitelem Papežských misijních děl v Rakousku. Nejen o své zkušenosti s Matkou Terezou se přijel podělit se studenty a zaměstnanci CARITAS – Vyšší odborné školy sociální Olomouc. V pondělí 28. listopadu 2016 byl vzácným hostem tradičního adventního setkání.

Čtěte víceVšechny aktuality

Slavnostní vkládání kamenů do Sochy příběhů

15.12.2016 | Pozvánka

Zveme Vás na slavnosntní vkládání kamenů do Sochy příběhů, které se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince 2016 v 10:00. Studenti vloží nové kameny, aby symbolicky přenesli osudy lidí, které potkali na praxích například v Nizozemí, Německu, Velké Británii, na Slovensku či v zařízeních v České republice na nádvoří školy na náměstí Republiky 3.

Čtěte víceVšechny aktuality

Úřední deska

Přihlaste se k odběru novinek