Sociální fond - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

O násStudiumPro absolventyKe staženíFotogalerie25 let CaritasZapojte se jako dobrovolníci

<<    Září - 2021    >>

Sociální a podpůrný fond

Chceme individuálně podporovat naše studenty při studiu, a proto škola nově zřídila Sociální a podpůrný fond. Fond je určen na podporu studujících v tíživé sociální situaci a na podporu finančně náročných aktivit souvisejících se studiem.

Z fondu můžete čerpat v roce 2021 tyto příspěvky:

• Příspěvek na praxi – jednorázový

Příspěvek je posuzován na základě prokázaného rozpočtu praxe a využité možnosti čerpání z jiných zdrojů (zejména stipendia CMTF UP, Olomouckého kraje, Fondu Adiuvare apod.).

• Příspěvek na podporu studia

Příspěvek na podporu studia lze poskytnout:

1. na úhradu mimořádného jednorázového výdaje souvisejícího s nutným vybavením pro studium, např. tablet, či notebook.
2. na úhradu výdajů spojených se studiem, které studující není schopen uhradit vzhledem k tíživé sociální situaci.

Podmínky čerpání příspěvků

Žádost musíte podat na formuláři Žádost o finanční podporu ze Sociálního a podpůrného fondu (.docx). Podepsaný formulář žádosti můžete podat následujícími způsoby:

• osobně na sekretariátu školy,
  • odesláním poštou na adresu školy: CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc, nám. Republiky 3, 779 00 Olomouc,
  • odesláním emailem na adresu: skola@caritas-vos.cz.

Termíny odevzdání žádosti v roce 2021 jsou 20. 6. a 30. 9. 2021. Žádost lze v mimořádné situaci podat i mimo tento termín.

Zdůvodnění musí obsahovat předpokládaný rozpočet s uvedením dostupných zdrojů.

Při posuzování žádosti bude brán ohled na vaši sociální a příjmovou situaci a na situaci společně posuzovaných osob, dále se bude přihlížet ke studijním výsledkům, zapojení do aktivit školy, dobrovolnictví a do společensky prospěšných činností.

Podmínkou vyplacení příspěvku bude také váš závazek podat zprávu o jeho využití bezodkladně po naplnění účelu, za kterým byl poskytnutý, nejpozději však do 30. 12. 2021.

Před podáním žádosti prostudujte podmínky uvedené ve Směrnici ředitele školy k Sociálnímu a podpůrnému fondu pro rok 2021 (.pdf).

Vyrozumění o přiznání příspěvku vám bude oznámeno, nebude zveřejňováno.

Socialni fond