Aktuality - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi

Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi | 6.10.2022 | Akce

Konference Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi, kterou pořádáme ve spolupráci s VOŠ Jabok ve čtvrtek 6. října 2022, nabídne pohled na sociální zemědělství a zahradní terapii skrze perspektivu terapeutickou a integrační, teologickou nebo sociologickou. Bude příležitostí k představení příkladů dobré praxe a k diskusím o výzvách, limitech či potenciálu sociálního zemědělství a zahradní terapie (nejen) v sociální práci.

Pokud vás toto téma zajímá, přihlaste se k účasti do 18. září prostřednictvím online formuláře.

Přijímací pohovory pro školní rok 2022/2023 | 1.6.-3.6.2022 | Harmonogram

Přijímací pohovory se uskuteční:

• 1. června 2022 - program Sociální práce (denní forma studia)
  • 2. června 2022 - program Sociální a humanitární práce
  • 3. června 2022 - program Sociální práce (kombinovaná/dálková forma studia)

Pozvánky k pohovoru vám pošleme nejpozději 17. 5. 2022 poštou a zároveň na váš e-mail uvedený v přihlášce. V e-mailu najdete odkaz pro rezervaci přesného času pohovoru.

Pokud se hlásíte na 2 programy, pozveme vás na 1 termín přijímacího pohovoru - ten najdete v pozvánce. V pozvánce najdete také informaci, jak postupovat, pokud se vám termín pohovoru bude krýt s datem maturity.

Pokud vám informační e-mail nepřijde, zkontrolujte si také složku Spam/Hromadné.

Sborník z konference QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci | 23.5.2022 | Aktualita

U příležitosti oslav 25. výročí působení Caritas VOŠ sociální se v září 2021 uskutečnila odborná konference QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci. Všechny příspěvky, které zazněly na konferenci, najdete spolu s dalšími odbornými texty našich pedagogů ve stejnojmenném sborníku.

Sborník QUO VADIS další vzdělávání v sociální práci si můžete stáhnout ve formátu pdf.

Zakladatel naší školy byl jmenován novým pražským arcibiskupem

Zakladatel naší školy byl jmenován novým pražským arcibiskupem | 13.5.2022 | Zpráva

Papež František v pátek 13. května 2022 jmenoval dosavadního olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera novým pražským arcibiskupem.

Mons. Jan Graubner, který stál před 25 lety u zrodu naší školy, se tak stává 37. pražským arcibiskupem a 25. českým primasem.

Děkujeme otci arcibiskupovi za podporu, kterou nám po celou dobu projevoval, a přejeme mu do jeho nového úřadu hodně síly a moudrosti.

Výběrové řízení na pozici Vyučující odborných předmětů - sociální politika | 12.5.2022 | Aktualita

Caritas VOŠ sociální vypisuje výběrové řízení na pozici Vyučující odborných předmětů - Sociální politika. Nástup od 1. 9. 2022. Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte do 12. 5. 2022.

Výběrové řízení na pozici Pracovník/pracovnice pro kvalitu a zahraniční spolupráci | 12.5.2022 | Aktualita

Zajímají vás inovace ve vzdělávání? Vidíte potenciál v „nevytěžených“ datech v oblasti vzdělávání? Chcete zlepšit kvalitu vzdělávání pomáhajících profesí? Rádi spolupracujete se zahraničními partnery? Pak hledáme právě vás!

Do oddělení kvality, rozvoje a zahraniční spolupráce hledáme kolegu či kolegyni na pozici Pracovník/pracovnice pro kvalitu a zahraniční spolupráci. Nástup od 1. 9. 2022. Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte do 12. 5. 2022.

Social Work Education for Humanitarian Action | 9.5.-18.5.2022 | Pozvánka

Zajímá vás problematika sociální a humanitární práce a toho, jaké mají možnosti pro vzájemné obohacení? Jaká sociální témata se aktuálně řeší v Izraeli nebo Gruzii nebo jak může sociální práce přispět k mezináboženskému dialogu?

Zúčastněte se akcí, které proběhnou v týdnu od 9. do 13. května, kdy školu navštíví akademičtí pracovníci z Izraele a Gruzie.

Studenti KHS Mnichov v Olomouci

Studenti KHS Mnichov v Olomouci | 2.5.-5.5.2022 | Aktualita

V týdnu od 2. do 5. května proběhne ve škole první část mezinárodní výměny studentů. V průběhu nabitého týdenního programu, který zajišťují naši studenti ve spolupráci s vyučujícími, čeká na studenty z Katolische Stiftungshochschule München studentská konference "Česká a německá sociální práce - fakta, výzvy a inspirace pohledem studentů", přednáška "KACPU - Zkušenost z první linie", exkurze do zařízení sociálních služeb, ale také uvítací a závěrečný večírek.

Světový ethos a migrace - výstava

Světový ethos a migrace - výstava | 20.4.-7.6.2022 | Pozvánka

Zveme vás na putovní výstavu Světový ethos a migrace, která prezentuje myšlenky švýcarského teologa a religionisty Hanse Künga a kterou připravilo Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE ve spolupráci s nadací Weltethos. Výstava bude k vidění od 20. dubna do 7. června 2022 ve vstupní hale školy (nám. Republiky 3).

Vyjeď do světa, poznej sám sebe!

Vyjeď do světa, poznej sám sebe! | 13.4.2022 | Akce

Prezentace Zdeňky Lammelové, regionální konzultantky programu Erasmus+ a Evropský sbor solidarity (Dům zahraniční spolupráce), proběhne ve středu 13. dubna (9:30–10:30) ve žluté učebně. Akce je určena zejména pro studenty 3. ročníku, ale mohou se jí účastnit i zájemci z jiných ročníků. Přijďte si poslechnout, jaké jsou možnosti mobilit pro mladé.

Nalezeno: 87 záznamů   |   Stránka: