Aktuality - CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

podCARITASt: globální témata

podCARITASt: globální témata | 21.6.2021 | Aktualita

podCARITASt – to je nový podcast naší školy. Jako první jsme pro vás připravili sérii "Globální témata", která přibližuje současné celosvětové problémy očima studentů Sociální a humanitární práce.

Druhý díl si můžete poslechnout už tento čtvrtek 24. června 2021 na Spotify a dalších podcastových platformách.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022 | 7.6.2021 | Aktualita

Výsledky přijímacího řízení byly zveřejněny v sekci Výsledky přijímacího řízení.

Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022 - 1. kolo | 1.6.-4.6.2021 | Harmonogram

Přijímací pohovory se uskuteční ve dnech 1., 2. a 3. června 2021.

Konkrétní den vašeho přijímacího pohovoru najdete v písemné pozvánce, která byla odeslána v pátek 14. 5. 2021 poštou. Současně jsme vám poslali základní informace k vašemu přijímacímu pohovoru na vaši emailovou adresu uvedenou v přihlášce.

Přijímací pohovor bude probíhat buď s osobní účastí uchazeče nebo online formou. Formu pohovoru a konkrétní čas si můžete zvolit podle svých preferencí. Více informací najdete v sekci Přijímací řízení.

Aktuální opatření související s Covid-19 | 21.5.2021 | Aktualita

Na základě mimořádného opatření Ministerstav zdravotnictví z 19. května 2021 (.pdf) s účinností od 24. května 2021, kterým je umožněna osobní přítomnost všech žáků na teoretickém vyučování, se z hlediska provozu naší školy nic nemění. Od 24. května probíhá zkouškové období.

Aktuální informace ke zkouškám a absolutoriím najdete v IS. Informace k přijímacímu řízení najdete na webu školy.

Výběrové řízení na absolventské stáže Erasmus+ | 17.5.-31.5.2021 | Zpráva

Na základě zájmu o absolventské zahraniční stáže mezi studenty 3. ročníku, otevíráme výběrové řízení na absolventské stáže Erasmus+. Program je otevřen pro studenty posledních ročníků (všech studijních programů), přihlásit se do něj můžete do 31. května 2021.

Podrobnější informace najdete níže.

Sociální a podpůrný fond | 5.5.2021 | Aktualita

Škola nově zřídila Sociální a podpůrný fond, který je určen na podporu studentů v tíživé sociální situaci a na podporu finančně náročných aktivit souvisejících se studiem. Příspěvek v roce 2021 můžete využít na své praxe nebo na podporu studia.

Termín pro podání žádosti o finanční příspěvek je 20. 6. 2021.

Společná modlitba růžence | 1.5.-31.5.2021 | Pozvánka

Zveme všechny studenty i zaměstnance k společné modlitbě růžence, která v květnu probíhá každé úterý od 7.30 hod. v online aule. Odkaz najdete v ISu nebo Moodlu.

Pilotní program pro absolventské zahraniční stáže | 29.4.-9.5.2021 | Aktualita

Výzva pro studenty 3. ročníků

Rádi bychom zjistili váš předběžný zájem o možnost absolventské zahraniční stáže. Vyplňte, prosím, do 9. května krátký dotazník a dejte nám vědět, jestli byste měli o tuto možnost zájem: http://bit.ly/3gMJjY2.

Podrobnější informace najdete níže.

Velikonoční přání | 31.3.2021 | Aktualita

Kdo si chce očistit srdce, musí si ušpinit ruce. ... Je nutné zabývat se utrpením druhých. Mnohá svědectví o nezištné a velkorysé lásce, která jsme zaznamenali v těchto měsících, zanechala nesmazatelnou stopu ve svědomích a také sociálním tkanivu. Naučila nás, že zájem o druhé, péče, doprovázení a obětavost jsou nezbytné, aby se sytilo bratrství. Tato svědectví hlásala a uskutečňovala Boží příslib. (papež František)

Přejeme vám požehnané Velikonoce plné naděje, že Bůh uskutečňuje své přísliby!

Ředitelské volno | 29.3.-1.4.2021 | Harmonogram

Ředitel školy vyhlásil na Svatý týden, tedy od 29. 3 do 1. 4. 2021, ředitelské volno. A jak v dopise adresovaném studentům denního studia (.pdf) píše: "Byl bych rád, kdybyste mohli uposlechnout výzvy, o které v Bibli píše evangelista Marek: „Řekl jim: Pojďte sami stranou na pusté místo a trochu si odpočiňte!“ (Marek 6:31). Je pravda, že ani apoštolové pak nebyli sami, ale dostali pro tělo i duši víc, než si uměli představit. Kéž i vám Velikonoce přinesou potřebné občerstvení měrou vrchovatou!"

Nalezeno: 53 záznamů   |   Stránka: