Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně si ho připomínáme třetí úterý v březnu a jeho smyslem je upozornit širokou veřejnost na celospolečenský význam sociální práce, na její nezastupitelnou roli jako profese, která v moderní společnosti získává čím dál tím důležitější postavení, ale také bránit sociální spravedlnost a lidská práva.

K letošnímu Světovému dnu sociální práce jsme pro vás proto připravili speciální díl našeho podCARITAStu:

A jaké oslavy probíhají na národní nebo mezinárodní úrovni?

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR u příležitosti Světového dne sociální práce pořádá konferenci spojenou s předáváním ocenění sociální pracovník/pracovnice roku - Gratias. Letošní téma konference je Sociální práce jako profese budoucnosti (dostupná online).

Gratias 2024

Celosvětovým tématem tohoto dne letos je „Buen Vivir: Sdílená budoucnost pro transformativní změnu“. Toto téma zdůrazňuje potřebu sociálních pracovníků přijmout inovativní, komunitou vedené přístupy, které jsou založeny na domorodé moudrosti a harmonickém soužití s ​​přírodou. Na toto téma se také ve středu 20. března koná mezinárodní konference v Ženevě (dostupná online).