Konference Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi, kterou ve spolupráci s naší školou pořádá VOŠ Jabok ve čtvrtek 6. října 2022, nabídne pohled na sociální zemědělství a zahradní terapii skrze perspektivu terapeutickou a integrační, teologickou nebo sociologickou. Bude příležitostí k představení příkladů dobré praxe a k diskusím o výzvách, limitech či potenciálu sociálního zemědělství a zahradní terapie (nejen) v sociální práci.

Pokud vás toto téma zajímá, přihlaste se k účasti do 18. září prostřednictvím online formuláře.

Konference Sociální zemědělství a zahradní terapie se koná jako součást projektu SoFarTEAM – Sociální práce v zemědělství, o lidech ze znevýhodněných sociálních skupin a jak je zapojit do farmaření. Projekt je financován z evropského programu Erasmus+.

Zemědělství a zahradničení vnímáme jako oblast s velkým potenciálem pro širokou podporu lidí, kteří čelí nějaké formě znevýhodnění či hrozícího vyloučení ze společnosti. Sociální zemědělství a zahradní terapie jsou nástroje, které při správném užití napomáhají lidem k dlouhodobému zlepšení jejich zdravotního stavu, duševní pohody, společenské participaci a mohou být také zdrojem obživy. Mimo to se podílí na trvalé udržitelnosti venkova a životního prostředí.