V prvním březnovém týdnu (4.–8. března 2024) navštívily Eliška Kopřivová, vedoucí Vzdělávacího střediska, a Lenka Tkadlčíková, lektorka vzdělávacích kurzů a vyučující AJ, polské univerzity v Bydgošti a Toruni. Cílem jejich pracovní cesty bylo seznámit se s fungováním systému terciálního vzdělávání sociálních pracovníků v Polsku a dalším profesním vzděláváním v oblasti sociální práce.

Během pracovních setkání, která se konala jak na univerzitní půdě, tak v dalších vzdělávacích institucích s poskytovateli vzdělávání a lektory, získaly řadu užitečných informací. Velmi přínosné bylo zejména setkání s předsedou polské Asociace terapeutů zaměřených na řešení, který je členem European Brief Therapy Association, a jeho spolupracovníky.

Tato pracovní cesta se uskutečnila i díky finanční podpoře z programu Erasmus+.