V pondělí 8. ledna 2024 bude v katedrále sv. Václava v Olomouci sloužena v 18:00 hod. mše svatá s přímluvou za Dorotu Šandorovou, pečující osoby, klienty a zaměstnance sociálních služeb.

Stejně jako loni, i letos bude možné zapálit svíčku a uctít památku Doroty Šandorové, klientky jindřichohradeckého domova pro osoby s postižením, která byla v noci z 6. na 7. ledna 2021 zabita pracovníkem v přímé péči, a také připomenout situaci situaci všech lidí s mentálním postižením, kteří jsou ohroženi nevhodným nastavením českého systému sociálních a zdravotních služeb a dalších lidí s mentálním postižením, kteří trpí následkem nevhodně nastavené péče v systému.

Celorepublikovou pietu pořádá organizace Naděje pro děti úplňku společně s Aliancí pro individualizovanou podporu, Společností pro podporu lidí s mentálním postižením a Jednotou pro deinstitucionalizaci. Akce se koná také pod záštitou Veřejného ochránce práv. V Praze proběhne akce stejně jako vloni, kdy byl zahájen tzv. Rok důstojnosti, před budovou MPSV.

Vzpomínkovou akci v Olomouci pořádá Zet-My, z.s. společně s dalšími olomouckými organizacemi poskytujícími sociální služby.

Připojte se k této iniciativě s námi.