Lektor

Mgr. Zdeňka Kozáková, DiS., Ph.D.

Absolventka PdF UP a VOŠ sociální Olomouc Pracuje na Univerzitě Palackého v Olomouci jako odborná asistentka a tajemnice Ústavu speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty, koordinátorka Asociace studentů speciální pedagogiky a koordinátorka ter. skup. sebeobhájců. Spolupracuje s celou řadou praktických pracovišť. Praxi má i v institucionální péči pro osoby s mentálním postižením a v konzultační, poradenské a terapeutické oblasti (absolventka výcviku v Kognitivně behaviorální psychoterapii). Je lektorkou četných kurzů pro odbornou veřejnost i pro osoby s mentálním postižením.
Svou odbornou a vědeckovýzkumnou činnost zaměřuje zejména na oblast psychopedie, speciálněpedagogické andragogiky a gerontagogiky. Věnuje se především moderním trendům, novým přístupům a možnostem rozvoje samostatnosti a zvyšování kvality života osob s postižením. V této oblasti je aktivní nejen v rovině praxe, ale je také autorkou a spoluautorkou mnohých odborných publikací, článků a učebních textů. Je vedoucí a oponentkou desítek závěrečných, bakalářských, diplomových a jiných vědeckých prací. Organizuje a účastní se tuzemských i zahraničních odborných konferencí, participuje na řešení četných odborných projektů a výzkumných úkolů.

Aktuální nabídka seminářů lektora