Lektor

Mgr. Jan Kozák

je absolventem magisterského oboru právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde absolvoval v roce 1994. V letech 1998 až 2019 působil jako soudce Krajského soudu v Brně (původně Krajský obchodní soud v Brně), kde se po celou dobu věnoval problematice úpadkových řízení. V letech 2005 až 2015 zastával pozici místopředsedy Krajského soudu v Brně pro úpadková řízení. V letech 2006 až 2011 byl členem Rady Justiční akademie, v letech 2008 až 2011 byl předsedou zkušební komise Ministerstva spravedlnosti ČR pro zkoušky insolvenčních správců a člen Expertní komise Ministerstva spravedlnosti ČR pro úpadkové právo. Jako lektor přednášel pro ČSSZ, Asociaci insolvenčních správců, společnost Insolvence 2008, a.s., ČAK, aktuálně přednáší pro organizace, které se zabývají pomocí sociálně slabším osobám. Vedle toho je vedoucím autorského kolektivu komentáře k insolvenčnímu zákonu (pět vydání u nakladatelství Wolters Kluwer v letech 2008, 2013,2014, 2017 a 2019) a autorem mnoha odborných článků (Právní rádce, Právní fórum, Konkursní noviny, Soukromé právo, recenzovaný časopis Obchodní právo). V současné době se zabývá insolvenčním právem v soukromé sféře.

Aktuální nabídka seminářů lektora