Lektor

PhDr. Lenka Poláková

Absolvovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor jednooborová psychologie.

Je zakladatelkou a vedoucí Mediačního Centra Olomouc (www.mcol.cz), kde působí jako kmenový rodinný mediátor (více než 1500 mediačních hodin z ní dělá jednoho z nejvytíženějších českých mediátorů). Dále více než 14 let pracuje s klienty v konfliktu a rodinami v jejich rozpadu.

Absolvovala Komplexní výcvik v mediaci u Asociace mediátorů ČR.

V roce 2011 absolvovala mezinárodní výcvik pokročilých technik mediace, zaměřený na zvládnutí šesti různých mediačních modelů (Advanced mediation training: 6 ways in 7 days), vedený jedním z předních evropských mediátorů – dánským advokátem a mediátorem Hansem Boserupem.

V roce 2012 byla vybrána jako jedna ze dvou českých účastníků mezinárodního výcviku v mediaci pro řešení přeshraničních rodinných sporů (Training for Trainers in International Family Mediation - Brusel), pořádaného MiKK e.V, Child Focus, Katholieke Universiteit van Leuven a Dutch Centre for International Child Abduction.

V tuto chvíli patří do sítě Evropských mezinárodních mediátorů (Network of Crossborder Mediators http://www.crossbordermediator.eu/ ).

Je absolventkou výcviku v transformativní mediaci u zakladatele tohoto směru mediace - Josepha Folgera – v Miláně (The Transformative Approach to Mediation). O několik měsíců později úspěšně absolvovala tzv. Master Class – tedy pokročilý výcvik v transformativním přístupu k mediaci, opět u prof. Folgera, tentokrát v Římě.
V roce 2015 získala mezinárodní certifikaci v Transformativní mediaci u ISCT (Institute for The Study of Conflict Transformation).
Společně s Joe Folgerem lektorovala výcvik pro advokáty v Miláne - The Premises of the Transformative Negotiation.

Od roku 2012 je certifikovaným facilitátorem unikátní facilitativní metody LEGO ® SERIOUS PLAY ® Facilitative Method v prostoru Visegrádské čtyřky (Busel)
Od roku 2012 realizuje LSP workshopy pro týmy, organizace - firemní strategie, týmové strategie, aj.

V letech 2011/2012 a 2016/2017 realizovala dva supervizní výcviky (Hestia). Od roku 2012 realizuje supervize pro týmy i jednotlivce. Od roku 2015 je zapsaná v seznamu mediátorů u Ministerstva spravedlnosti.

Aktuální nabídka seminářů lektora