Lektor

Mgr. et Mgr. Soňa Pančochová

Vystudovala obor Učitelství pro školy pro mládež vyžadující zvláštní péči na Univerzitě Palackého v Olomouci a jednooborovou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Pracovala jako speciální pedagog ve zvláštní škole a pedagogicko-psychologické poradně, později jako psycholog a vedoucí pracoviště Pedagogicko-psychologické poradny v Uherském Brodě. 18 let působila jako psycholog Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Lektoruje akreditované kurzy a semináře v oblasti krizové intervence, posttraumatické péče a první psychologické pomoci. Je spoluautorkou metodických materiálů k poskytování první psychické pomoci osobám zasaženým mimořádnou událostí a k podpoře osob s disabilitou v mimořádných situacích. Podílela se na práci skupiny pro vytváření a ověřování Standardů psychosociální krizové pomoci při Generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.
Angažuje se v podpoře truchlících v z.s. Dlouhá cesta a v podpoře nemocných, postižených a znevýhodněných dětí v z.s. Korunka Luhačovice.

Aktuální nabídka seminářů lektora