Lektor

Mgr. Marika Jelínková

Studovala na Technické univerzitě v Liberci, Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické, obor Sociální práce, specializace penitenciární péče a na Univerzitě J.A.Komenského Praha, Fakultě pedagogické, obor Andragogika. V minulosti působila u Vězeňské služby ČR jako sociální pracovnice a posléze jako vychovatelka. V oblasti sociální práce působí od roku 2008, nejprve jako sociální pracovnice ve věznici, od roku 2014 jako metodička sociální práce. V současné době pracuje na Magistrátu hlavního města Prahy jako metodička sociální práce a veřejného opatrovnictví. Je členem pracovní skupiny MPSV pro přípravu standardů činností sociální práce, členem poradní komise ředitele Vazební věznice Praha – Pankrác, členem komise Rady hl. m. Prahy pro prevenci kriminality a udělování grantů, podílela se přípravě Koncepce vězeňství do roku 2025 v oblasti postpenitenciární péče. Publikuje v odborné literatuře, např. v roce 2017 v časopise Listy sociální práce č. 13 na téma „Výkon činností sociálního kurátora“, V roce 2019 v časopise Státní zastupitelství č. 1 na téma „Postpenitenciární péče jako součást resocializačního procesu“. Aktivně se zajímá o problematiku sociální práce, a to pořádáním metodických setkání, kazuistických seminářů, odborných konferencí, na kterých i přednáší aktuální témata sociální práce, v rámci připomínkových řízení legislativních norem využívá odborné znalosti z praxe.

Aktuální nabídka seminářů lektora