Lektor

Mgr. Táňa Palotášová

Absolventka Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity v oboru sociální práce. Od roku 2001 pracuje u Probační a mediační služby (dále jen PMS), středisko v Přerově, kde působí v pozici probačního úředníka a od roku 2002 současně jako vedoucí střediska. Jedná se o práci s pachateli a oběťmi trestných činů s cílem jejich aktivního zapojení se do procesu řešení důsledků trestné činnosti jak v rámci výkonu alternativních trestů, tak případné mediace mezi nimi. Je dlouhodobou členkou komise prevence kriminality města Přerova i realizátorkou týmů pro mládež a týmů pro oběti trestných činů v tomto regionu. Pravidelně realizuje besedy a semináře ve školách i externí přednášení především pro pracovníky v sociálních službách. Od roku 2012 je v rámci PMS pověřena k výkonu funkce tutora pro severomoravský region (odborný konzultant pro nové zaměstnance a koordinace vzdělávání v rámci soudního kraje).

Aktuální nabídka seminářů lektora